Refleksoterapia a problemy z płodnością

W krajach rozwiniętych rośnie ilość osób, leczących się z powodu niepłodności. problem ten dotyka już co szóstą parę i w równym stopniu rozkłada się przyczynowo po stronie kobiet i mężczyzn . Powodów tego zjawiska jest wiele, ale głównie upatruje się ich w zanieczyszczeniu środowiska, chemikaliach zawartych w pożywieniu i wodzie, produktach używanych w gospodarstwach domowych, niewłaściwej diecie, spożywaniu przetworzonej żywności oraz częstych infekcjach. W przypadku mężczyzn głównym winowajcą problemów z płodnością są alkohol i papierosy, gdyż te doprowadzają do uszkodzenia plemników i zmniejszenia ich liczby w nasieniu. U kobiet najpoważniejszymi przyczynami niepłodności są zaburzenia fizjologiczne i hormonalne oraz czynniki immunologiczne i psychogenne, do których należą m.in. silne napięcie emocjonalne, przewlekły stres.

Z uwagi na złożoność zjawiska warto skorzystać z dobrodziejstw refleksologii, która dla wielu par okazała się skutecznym i prostym rozwiązaniem. Stanowiła również doskonałe uzupełnienie konwencjonalnego leczenia niepłodności, przyczyniając się znacząco do szybszego osiągnięcia upragnionego potomstwa.

JAK ODDZIAŁUJE REFLEKSOTERAPIA?

Zabiegi refleksologiczne polegają na umiejętnym stymulowaniu kluczowych punktów odzwierciedlających wszystkie układy i narządy w ciele człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem stref i kanałów energetycznych odpowiedzialnych za układ rozrodczy i gospodarkę hormonalną. Nadrzędnym celem jest doprowadzenie całego organizmu do balansu biologicznego, usprawnienia cyrkulacji krwi, wyciszenia układu nerwowego, znormalizowania pracy układu hormonalnego i zharmonizowania na poziomie ciała, umysłu i ducha.
W zakresie trwałych i wszechstronnych zmian zachodzących w organizmie refleksoterapia nie ma sobie równych pośród innych naturalnych terapii. Buduje wewnętrzny spokój, harmonię oraz odporność na stres fizyczny i psychiczny.
Refleksoterapia pomoże parom starającym się o dziecko, osobom z niepłodnością idiopatyczną (przyczyny nie są znane), osobom z zaburzeniami hormonalnymi i immunologicznymi, narażonym na przewlekły stres, kobietom, które przeszły nieudane in vitro, utraciły dziecko w wyniku poronienia.

Refleksologia, w przeciwieństwie do innych metod, nie ma skutków ubocznych, ponieważ w naturalny i zdrowy sposób zwiększa szanse na urodzenie dziecka.